2420/​183

Norsk vaseformet hovedvandsæg af sølv, indvendig forgyldt. Mester Hans Hansen Lunde, Tønsberg 1825. H. 9 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

8 bud

82153 3.200 DKK
1090749 (Autobud) 3.000 DKK
82153 2.900 DKK
1090749 (Autobud) 1.550 DKK
831226 1.500 DKK
1090749 (Autobud) 1.250 DKK
831226 1.200 DKK
1090749 1.000 DKK