2421/​120

Samling grønlandske figurer af udskåret ben og rensdyrtak i form af fangere, diverse dyr, harpun og halskæde af skind med amulet af ben. 20. årh. Figurer H. 3–12. Harpun L. 23. (12)

En figur med løs fod. En fanger med afslag på sokkel.

Eftersyn
I Aarhus
Sælges
Vur­dering

3.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

22 bud

1156799 3.200 DKK
926523 (Autobud) 3.000 DKK
1156799 2.900 DKK
926523 (Autobud) 2.800 DKK
1156799 2.700 DKK
926523 (Autobud) 2.600 DKK
1156799 2.500 DKK
926523 (Autobud) 2.400 DKK
1156799 2.300 DKK
926523 (Autobud) 2.200 DKK
1156799 2.100 DKK
926523 (Autobud) 2.000 DKK
1156799 1.950 DKK
926523 (Autobud) 1.900 DKK
1156799 1.850 DKK
926523 (Autobud) 1.800 DKK
1156799 1.750 DKK
926523 (Autobud) 1.700 DKK
1156799 1.650 DKK
926523 (Autobud) 1.600 DKK
804502 1.550 DKK
926523 1.500 DKK