2421/120
Samling grønlandske figurer af udskåret ben og rensdyrtak i form af fangere, diverse dyr, harpun og halskæde af skind med amulet af ben. 20. årh. Figurer H. 3–12. Harpun L. 23. (12)
En figur med løs fod. En fanger med afslag på sokkel.
Eftersyn
I
Aarhus
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
22 bud
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
1156799 | ||
926523 (Autobud) | ||
804502 | ||
926523 |