2420/​141

C.C. Hermann (f. Danmark)

Et par lave art deco kandelabre af sterlingsølv, hver til tre lys. Vægt 565 g. H. 9 cm. (2). D4

Proveniens: C.C. Hermanns datter, ifølge hvem kandelabrene var C.C. Hermanns svendestykke.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag