2420/​293

Yu Huiguang (f. 1945, d. 1996)

Stort kinesisk fad af porcelæn, dekoreret i farver og guld med snelandskab med figurer og både. Sign. Hui Guang, 1991. Diam. 55.

Reparation i højre side. Krakeleringer i den hvide glasur. Defekt stand af træ medfølger.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

1154795 4.000 DKK