2420/628
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Liggende hjort. Sign. monogram 1949. Blyant og akvarel på papir. Lysmål 24×27.
Et personligt brev er skrevet verso.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Undersøgt i ramme. Misfarvninger. Fugtskjolder.
Vurdering
Hammerslag
7 bud
844021 | ||
903216 (Autobud) | ||
844021 | ||
903216 (Autobud) | ||
926091 | ||
903216 | ||
926091 |